Technologia jutra bliżej nas. Za nami Warsaw Industry Automatica

Trzy dni pełne zaskakujących i innowacyjnych rozwiązań – taka była majowa edycja Warsaw Industry Automatica. Targi automatyki przemysłowej i robotyki zadziwiły odwiedzających.

Ten efekt udało się osiągnąć dzięki programowi wydarzenia wypełnionemu po brzegi najbardziej aktualnymi tematami dotyczącymi rozwoju branży. Zgromadzeni mogli nie tylko zapoznać się z ofertami aż 92 wystawców zajmujących się aparaturą kontrolno-pomiarową i elementami automatyki, automatyzacją, robotyzacją, napędami elektrycznymi, pneumatycznymi, hydraulicznymi, zaworami odcinającymi, bezpieczeństwa, regulatorami, armaturą pomocniczą oraz elektroniką przemysłową, ale również skorzystać ze strefy edukacyjnej wypełnionej prelekcjami największych ekspertów w Polsce.

Konferencje podzielono na dwa dni i różne bloki tematyczne. Pierwszy z nich? „Klimat dla robotyzacji i automatyzacji w Polsce”. Wystąpili w nim między innymi Marcin Sowa – Naczelnik Wydziału Rady Innowacji Ministerstwo Rozwoju i Technologii, który powiedział o programach i środkach wsparcia stymulujących wykorzystywanie automatyzacji i robotyzacji, czy też Paweł Pacek – Dyrektor Biura Rozwoju Technologii, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., który skupił się na instrumentach wspierających rozwój branży.

Drugi blok to „Cyber-bezpieczna robotyzacja i automatyzacja”. W gronie prelegentów znaleźli się między innymi Michał Kołodziejczyk – Dyrektor Pionu Technologii IT – ENCON. Skupił się na identyfikacji zagrożeń cyberbezpieczeństwa w sieciach OT. Krzysztof Zawiślak – Główny Specjalista-Wydział Bezpieczeństwa Przemysłowego Ministerstwo Rozwoju i Technologii – przedstawił z kolei informacje na temat nowelizacji Dyrektywy Maszynowej.

Kolejnego dnia odbył się trzeci blok tematyczny: „Use Cases robotyzacji i automatyzacji”. Arnold Wierzejski – CEO w CTHINGS.CO mówił o tym, jak pogodzić interesy wszystkich stron przy wdrożeniu systemu Assets Tracking. Piotr Wiśniewski – CEO DBR77 – zdradził, jak znaleźć optymalną pod względem operacyjnej i finansowej efektywności koncepcję robotyzacji produkcji, a Jakub Stec – dyrektor sprzedaży Biznesu Robotyki ABB w Polsce – powiedział, jak poprawić procesy produkcyjne w branży elektronicznej. To tylko mały wycinek tematów, które pojawiły się w tej części eventu.

Warsaw Industry Automatica – miejsce spotkań

Wspomniane wykłady to nie tylko dawka informacji, ale również pole do dyskusji. W bezpośrednim sąsiedztwie sali organizatorzy targów przygotowali miejsce spotkań z prelegentami dla uczestników konferencji zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami i wymianą opinii. Wszystko po to, by rozwinąć biznes i dać mu platformę do kreacji pomysłów.

Odwiedzający byli niezwykle zadowoleni z możliwości, które stworzono im podczas Warsaw Industry Automatica. Dostaliśmy sygnały o nawiązaniu wielu owocnych relacji biznesowych i rozwinięciu łańcuchów dostaw. Nic w tym dziwnego. Ponad 6600 odwiedzających w czasie wydarzenia spotkało na swojej drodze 92 wystawców. Na ponad 20 000 m2 powierzchni wystawienniczej mogli podziwiać najnowocześniejsze rozwiązania i innowacje, które zmieniają przyszłość branż.

Zadowolenie z eventu przełożyło się na myślenie o następnej edycji. Więcej szczegółów podamy wkrótce!

Warsaw Industry Automatica

PTAK Warsaw Expo

Nadarzyn k. Warszawy

Patronem Honorowym wydarzenia było Forum Automatyki i Robotyki Polskiej.