Druga edycja najnowocześniejszych targów w Polsce za nami. Sukces Warsaw Industry Automatica

Najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie optymalizacji pracy, maszyny i roboty, które pozwalają rozwinąć się w branży, rozwiązania podbijające światowe rynki – Warsaw Industry Automatica to targowa stolica innowacji. Druga edycja wydarzenia odbyła się w dniach 9-11 maja 2023 w Ptak Warsaw Expo.

Warsaw Industry Automatica to wydarzenie integrujące sektor automatyki przemysłowej i robotyki. Podczas niego zaprezentowane zostały innowacje z zakresu aparatur kontrolno-pomiarowych, systemów sterowania, robotyzacji, napędów, zaworów i regulatorów, armatury pomocniczej oraz elektroniki przemysłowej. Było to miejsce przedstawiania trendów przez największych i najważniejszych ekspertów sektora, którzy dzielili się nowoczesnymi rozwiązaniami z firmami gotowymi na ich implementację i inwestycje w imię rozwoju biznesu.

Sukces drugiej edycji Warsaw Industry Automatica

Warsaw Industry Automatica stanowiło centralny punkt dla rozwoju branży. Wydarzenie to zostało odwiedzone przez … uczestników, którzy poznawali oferty liderów sektora. Wśród nich były takie przedsiębiorstwa, jak Jazon, Beckhoff, Finder, InduProgress, Mitsubishi Elecric, MultiProjekt, Schmalz, FOLPOL, ST COM, TURCK, ASKOM, ASTAT, Baumer, BRADY, CoRobotics, Eldar, Euchner, EVOLTEC, HELUKABEL, MERAZET, Zeus i POLPACK. Łącznie w gronie wystawców znalazło się … firm.

Liczby te wskazują na jedno – Warsaw Industry Automatica wypracowało sobie pozycję branżowego lidera i stolicy innowacji, którą odwiedzają przedsiębiorcy stawiający na rozwój swoich biznesów.

Konferencja Branży Automatyzacji podczas Warsaw Industry Automatica

Jednym z istotnych czynników budujących pozycję Warsaw Industry Automatica w branży był również aspekt merytoryczny wydarzenia. Najważniejsi eksperci dzielili się wiedzą na temat innowacji, zmian, możliwości wsparcia programowego dla przedsiębiorców czy też dopasowywania modeli biznesowych do nowych regulacji.

W tym celu powstała Konferencja Branży Automatyzacji o tytule „Automatyzacja i robotyzacja – cel czy droga”. Rozmowy panelowe podzielone zostały pod względem tematycznym na kilka sektorów. Pierwszym z nich był „Automatyzacja i robotyzacja jako kluczowy element wydajnych systemów produkcyjnych”. Podczas tej części prelekcji poruszone zostały kwestie powolnej robotyzacji polskich fabryk, LeanRobotics, robotyzacji jako elementu Lean Manufacturing, automatyzacji i usprawnienia procesów produkcyjnych czy też General Industry – Case Studies.

Nie zabrakło również wykładów z zakresu finansowania zmian. Kompendium wiedzy w tym temacie był panel „Programy i środki wsparcia dla przedsiębiorców w zakresie wdrażania i wykorzystywania automatyzacji i robotyzacji”.

Podczas Warsaw Industry Automatica zaprzeczano również mitowi, że robotyzacja i automatyzacja to zagrożenie dla pracowników. Jak dużym te dwa aspekty mogą być wsparciem można było się dowiedzieć podczas panelu „Jak automatyzacja i robotyzacja pomagają wzmocnić i lepiej wykorzystać potencjał człowieka w procesach produkcyjnych”. Wśród poruszonych kwestii znalazły się Festo Automation Experience, wsparcie dla człowieka w procesach produkcyjnych poprzez robotyzacje linii do zgrzewania punktowego i spawanie elementów szaf czy też farmy cobotów.

Tematem, którego nie można było pominąć podczas Warsaw Industry Automatica, była „Rola automatyzacji i robotyzacji w zielonej transformacji przemysłu”. Ten z paneli traktował o robotach energooszczędnych, automatyzacji kontroli jednostkowego zużycia energii czy o zautomatyzowanej linii do produkcji baterii jako jeden z przykładów zielonej transformacji przemysłu.

Warsaw Industry Automatica przyszłości

Druga edycja Warsaw Industry Automatica była zatem wydarzeniem innowacyjnym, otwierającym nowe perspektywy przyszłości branży. Podczas trzech dni wydarzenia nawiązywano nowe kontakty biznesowe, rozszerzano sieć wzajemnych zależności i wzmacniano poszczególne elementy łańcucha dostaw. Uczestnicy brali udział w pokazach imponujących rozwiązań i maszyn, co było możliwe dzięki najlepszym warunkom do rozwoju biznesu gwarantowanym przez Ptak Warsaw Expo.

Obok Warsaw Industry Automatica nie można było przejść obojętnie. Duże zainteresowanie tą edycją eventu przełożyło się na myślenie o przyszłości wydarzenia. Informacje o kolejnych odsłonach imprezy podamy już wkrótce!