Automatyzacja i robotyzacja celem czy drogą? Dowiedz się tego podczas Warsaw Industry Automatica!

W dniach 9-11 maja 2023 Ptak Warsaw Expo zmieni się w przestrzeń dedykowaną technologiom jutra. Druga edycja Warsaw Industry Automatica, czyli targów automatyki przemysłowej i robotyki, pokaże, że kluczowe dla przedsiębiorstw zmiany są na wyciągnięcie ręki.

Technologie jutra już nie są perspektywą przyszłości, a wymaganym w rozwoju i zwiększaniu konkurencyjności „dziś”. Programów i środków wsparcia dla rozwoju robotyzacji i automatyzacji w Polsce jest wiele. Wszystko po to, by stawiać kolejne kroki w dopasowywaniu możliwości gospodarki pod światowe standardy, i by zwiększyć konkurencyjność na rynku.

Ta tematyka będzie jedną z osi Warsaw Industry Automatica, czyli branżowych targów dedykowanych przedsiębiorcom ze wszystkich branż. To trzydniowe wydarzenie poświęcone optymalizacji biznesu przy użyciu innowacyjnych środków. Odbędzie się w dniach 9-11 maja 2023, a towarzyszyć mu będzie konferencja „Automatyzacja i robotyzacja – cel czy droga”.

Konferencja „Automatyzacja i robotyzacja – cel czy droga”

Warsaw Industry Automatica to wydarzenie biznesowe dedykowane integracji różnych branż. Łączy ponad podziałami i ułatwia kooperację podmiotów. Przede wszystkim pozwala jednak korzystać ze wzorców, które sprawdzają się w wielu gałęziach przemysłu i usług, dzięki czemu pozytywnie wpływają na rozwój poszczególnych przedsiębiorstw.

Towarzyszyć mu będzie konferencja „Automatyzacja i robotyzacja – cel czy droga”, poświęcona tematyce optymalizacji wydajności przy wykorzystaniu nowoczesnych środków. Traktować ona będzie o środkach wsparcia dla robotyzacji. Uczestnicy będą mogli zaznajomić się z rządowymi ofertami stymulującymi wykorzystywanie automatyzacji i robotyzacji, a także z komercyjnymi programami oferowanymi przez zewnętrzne podmioty takie, jak ARP, Horyzont Europa czy BGK.

Nie zabraknie również tematyki poświęconej cyberbezpieczeństwu i największym wyzwaniom związanym z wdrażaniem nowych systemów. Osobny blok poświęcony będzie także case studies odnośnie do automatyzacji i robotyzacji na przykładzie różnych branż. Eksperci zbadają wydajność i efektywność zmian, pokażą jak poprawić procesy produkcyjne i sprawdzą, czy te rozwiązania się opłacają. Wśród prelegentów będą między innymi przedstawiciele Mitsubishi Electric, InnTec, FANUC, Proster, ABB czy Beckhoff.

Moc możliwości Warsaw Industry Automatica

Jednym z istotnych aspektów Warsaw Industry Automatica jest edukacja. W zakresie wydarzenia znalazły się również networking i promocja różnych gałęzi branży. W gronie wystawców eventu są między innymi producenci i dystrybutorzy aparatur kontrolno-pomiarowych i elementów automatyki, analogowych i cyfrowych systemów sterowania, robotów, oprogramowań, napędów, zaworów odcinających, regulatorów, armatury pomocniczej czy elektroniki przemysłowej.

Warsaw Industry Automatica to targi sprzyjające rozwinięciu własnych kompetencji i zdobyciu wiedzy, jak również poznaniu najnowszych trendów branżowych, nowości oraz nawiązaniu nowych kontaktów biznesowych.

Więcej informacji o Warsaw Industry Automatica można znaleźć na stronie internetowej automaticaexpo.com.